هود آزمایشگاه-شیمیایی

هود لامینار
هود لامینار

اطلاعات فنی هود آزمایشگاه (هود شیمیایی)

 ابعاد خارجی دستگاه : ( ارتفاع 240* عمق 80 * عرض 120 )

ابعاد داخلی دستگاه : ( ارتفاع 116* عمق 70 * عرض 110 )

استراکچر : از جنس پروفیل با پوشش رنگ الکترو استاتیک

جنس بدنه : HPL ضد اسید

درب : از جنس شیشه لامینت یا پلکسی ومتحرک دارای ریل جهت حرکت عمودی

الکترو فن : دارای فن تکفاز اکسیال 2800 : RPM وتوان تخلیه 1500 متر مکعب کلید کنترلی خارج از محفظه

شیر آلات : دارای پوشش مقاوم در برابر اسید و کاپ سینک اپوکسی مقاوم در برابر اسید

سیستم برق : دارای لامپ فلورسنت و قابلیت کنترل از بیرون محفظه

صفحه رویه : از جنس سرامیگ ضد اسید خارجی

دارای کمد دو درب در قسمت زیرین هود از جنس MDF

 

قابل ذکر است امکان ساخت هود شیمیایی با ابعاد مورد نیاز مشتری وجود دارد.

عرض هود شیمیایی 100سانتیمتر بصورت سفارشی تولید می گردد.

  

در طراحی هود آزمایشگاه، جهت انتخاب فن  نکات زیادی حائز اهمیت می باشد و تیم فنی ما اماده پاسخگویی و راهنمایی  بیشتر به مشتریان می باشد

در صورت سوال و دریافت اطلاعات فنی و مشاوره رایگان و بازدید از محل با شماره  09122046748 تماس حاصل فرمایید. 

 

هود آزمایشگاهی- هود شیمیایی:


هود آزمایشگاهی یکی از اساسی ترین و شاید مهم ترین وسایل مورد نیاز در تمامی مراکز صنعتی و آزمایشگاه ها می باشد و نقش بسیار مهمی در تامین و حفظ سلامتی افراد حاضر و کارکنان در محیط آزمایشگاه ها دارد.
هود آزمایشگاهی به نوعی یک مکنده و یا هواکش محسوب می شود و تمامی گازهای تولید شده و آلاینده ها را به خارج از محیط آزمایشگاه انتقال می دهد.
هود آزمایشگاهی در شکل های مختلف و کاربردهای متفاوت موجود است. و با توجه به نیازهای مختلف می توان از انواع آن ها استفاده نمود. تولید کننده های زیادی در زمینه ی تولید هود آزمایشگاهی فعال هستند. اما باید خاطر نشان شد تولید هودهای صنعتی نیاز فراوان به تخصص دارد. هود به دو صورت خانگی و صنعتی(آزمایشگاهی) باید در نظر داشته باشید هود آزمایشگاهی با هودهای خانگی کاملا متفاوت است. هود آزمایشگاهی نیز به چندین دسته تقسیم می شود.
به صورت کلی هود آزمایشگاهی به دو نوع بیرونی و محصور کننده وجود دارند و در نوع دیگر طبقه بندی به چندین نوع سقفی، شیمیایی، مکنده(فیلتردار)، مفصل دار و لامینار تقسیم می شود و هر یک کاربردهای جداگانه و مصارف مختلفی دارند.
عملکرد هود آزمایشگاهی به صورتی غیر مستقیم است. به نحوی که فضای خاصی را شامل نمی شود و معمولا به صورت شکاف در لوله ها موجود است و آلاینده ها را به بیرون منتقل می کند.
هود آزمایشگاهی محصور کننده معمولا به صورت سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. و هودها بالای جایگاهی که در آن مواد مضر، بدبو و آلوده و بخارات خورنده تولید می شود قرار می گیرد. به عبارتی تمامی محفظه را پوشش می دهد و بخش یا تمامی آلاینده ها را به بیرون انتقال می دهد. این مدل از هودها می توانند بخارات داغ حاصل از مواد آزمایشگاهی را نیز جذب کنند.
جنس هود آزمایشگاهی معمولا به صورت استیل ضد زنگ و استنلس می باشد و بدین ترتیب مقاوت و استحکام بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارد.
هود آزمایشگاهی به طور کلی از کانال و فن تشکیل شده است و فن در خارج از سیستم قرار دارد و بدین ترتیب می تواند از طریق مکش گازهای تولید شده را از راه کانال به بیرون هدایت کند. معمولا به منظور ایمنی بیشتر و خروج کامل بخارات سمی و ضد اسیدی از فن های سانتریفیوژی استفاده می شود.
هود آزمایشگاهی در مدل های پیشرفته تر با کیفیت بالا و کاربردهای فراوان نیز تولید می شود که برای آزمایشگاه های بسیار مجهز صنعتی به کار می رود و با هودهای مورد استفاده در آزمایشگاه های پزشکی متفاوت است. این مدل از هودها ضد زنگ و انفجار هستند و تا حد ممکن ایمنی را در حد کامل تامین می کنند.
این مدل از هود آزمایشگاهی به صورت وارداتی است و توسط شرکت های معتبر تولید می شوند. کاربرد این هودها در کارخانجات صنعتی بزرگ است که در آن ها برش فلزات و جوشکاری نیز صورت می گیرد.