تعمیر و جابه جایی میزبندی

میزبندی آزمایشگاه
میزبندی آزمایشگاه

تعمیرهود آزمایشگاهی و جابجایی میزبندی 

 

جهت تعمیر هود آزمایشگاه و یا تعمیر میزبندی و سکو بندی آزمایشگاه ،تیم فنی ما اماده پاسخگویی و راهنمایی به مشتریان می باشد

در صورت سوال و دریافت اطلاعات فنی و مشاوره رایگان و بازدید از محل با شماره  09123767224 تماس حاصل فرمایید. 

 

هود آزمایشگاهی- هود شیمیایی:


هود آزمایشگاهی یکی از اساسی ترین و شاید مهم ترین وسایل مورد نیاز در تمامی مراکز صنعتی و آزمایشگاه ها می باشد و نقش بسیار مهمی در تامین و حفظ سلامتی افراد حاضر و کارکنان در محیط آزمایشگاه ها دارد.
هود آزمایشگاهی به نوعی یک مکنده و یا هواکش محسوب می شود و تمامی گازهای تولید شده و آلاینده ها را به خارج از محیط آزمایشگاه انتقال می دهد.
هود آزمایشگاهی در شکل های مختلف و کاربردهای متفاوت موجود است. و با توجه به نیازهای مختلف می توان از انواع آن ها استفاده نمود. تولید کننده های زیادی در زمینه ی تولید هود آزمایشگاهی فعال هستند. اما باید خاطر نشان شد تولید هودهای صنعتی نیاز فراوان به تخصص دارد. هود به دو صورت خانگی و صنعتی(آزمایشگاهی) باید در نظر داشته باشید هود آزمایشگاهی با هودهای خانگی کاملا متفاوت است. هود آزمایشگاهی نیز به چندین دسته تقسیم می شود.
به صورت کلی هود آزمایشگاهی به دو نوع بیرونی و محصور کننده وجود دارند و در نوع دیگر طبقه بندی به چندین نوع سقفی، شیمیایی، مکنده(فیلتردار)، مفصل دار و لامینار تقسیم می شود و هر یک کاربردهای جداگانه و مصارف مختلفی دارند.
عملکرد هود آزمایشگاهی به صورتی غیر مستقیم است. به نحوی که فضای خاصی را شامل نمی شود و معمولا به صورت شکاف در لوله ها موجود است و آلاینده ها را به بیرون منتقل می کند.
هود آزمایشگاهی محصور کننده معمولا به صورت سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. و هودها بالای جایگاهی که در آن مواد مضر، بدبو و آلوده و بخارات خورنده تولید می شود قرار می گیرد. به عبارتی تمامی محفظه را پوشش می دهد و بخش یا تمامی آلاینده ها را به بیرون انتقال می دهد. این مدل از هودها می توانند بخارات داغ حاصل از مواد آزمایشگاهی را نیز جذب کنند.
جنس هود آزمایشگاهی معمولا به صورت استیل ضد زنگ و استنلس می باشد و بدین ترتیب مقاوت و استحکام بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارد.
هود آزمایشگاهی به طور کلی از کانال و فن تشکیل شده است و فن در خارج از سیستم قرار دارد و بدین ترتیب می تواند از طریق مکش گازهای تولید شده را از راه کانال به بیرون هدایت کند. معمولا به منظور ایمنی بیشتر و خروج کامل بخارات سمی و ضد اسیدی از فن های سانتریفیوژی استفاده می شود.
هود آزمایشگاهی در مدل های پیشرفته تر با کیفیت بالا و کاربردهای فراوان نیز تولید می شود که برای آزمایشگاه های بسیار مجهز صنعتی به کار می رود و با هودهای مورد استفاده در آزمایشگاه های پزشکی متفاوت است. این مدل از هودها ضد زنگ و انفجار هستند و تا حد ممکن ایمنی را در حد کامل تامین می کنند.
این مدل از هود آزمایشگاهی به صورت وارداتی است و توسط شرکت های معتبر تولید می شوند. کاربرد این هودها در کارخانجات صنعتی بزرگ است که در آن ها برش فلزات و جوشکاری نیز صورت می گیرد.