سینک آزمایشگاه

 

سینک آزمایشگاهی از جنس های مختلف ساخته می شود بصورت مقاوم در برابر اسید و قلیا

- سینک های پروپیلن(pp)

-سینک سرامیکی آزمایشگاهی

-سینک اپوکسی آزمایشگاهی

 

سینک آزمایشگاهی:
سینک آزمایشگاهی یکی از وسایل مورد نیاز و ضروری برای هر محیط صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی می باشد. به دلیل استفاده زیاد از مواد شیمیایی و رنگی بسیار اهمیت سینک های ضد اسید نمایان می گردد
در صورت استفاده از سینک های ضد اسید مناسب با متریال استاندارد در واقع  محیط مطلوبی را برای کار در فضای آزمایشگاه خواهیم داشت.

سینک آزمایشگاهی جزو ایتم های کاملا تخصصی در آزمایشگاه محسوب میشود که متاسفانه کمتر به ان توجه می شود

در ساخت پوشش های سطح و رویه ی کابینت آزمایشگاهی معمولا از مواد ضد زنگ و ضد اسید ساخته می شود که در صورت بروز حادثه و یا روان شدن ماده ای اسیدی و خورنده آسیبی به کابینت وارد نشود. جنس سنگ به کار رفته در کابینت آزمایشگاهی بسته به نیاز و میزان مقاومت مورد نیاز می تواند گرانیت، استیل و سرامیک و یا... باشد.
کابینت آزمایشگاهی دارای تجهیزات زیادی هستند. معمولا بنابر استفاده می تواند دارای درهای شیشه ای و یا حتی فلزی باشند. در بسیاری از آن ها لامپ فلورانس به کار می رود تا به کارکنان در وضوح دید بیشتر کمک کند. طراحی کابینت آزمایشگاهی به شکلی است که می توان در آن ها خروجی آب، برق و گاز تعبیه کرد.
کابینت آزمایشگاهی می تواند علاوه بر تامین نیاز به عنوان کمد و نگهدارنده، به عنوان سکواستفاده شود و از آن برای اتصال لوله ها استفاده کرد. کاربرد دیگر کابینت های مورد استفاده در آزمایشگاه ها میز شست و شو می باشد که معمولا از جنس سرامیک و یا گرانیت می باشند. کابینت آزمایشگاهی به صورت دیواری نیز دارای طبقات قابل تنظیم می باشد و نسبت به سایر مدل های کابینت مقاوت بیشتری دارند.
معمولا کابینت آزمایشگاهی به گونه ای طراحی می شود که بتوان مواد مختلف را روی آن وزن و اندازه گیری کرد. ساخت کابینت باید به نحوی باشد که با توجه به حساسیت و دقت در اندازه گیری مواد، هیچ گونه ارتعاش و لرزشی را به ترازو منتقل نکند و روی ضربه گیر قرار می گیرد. همچنین از سنگی ایمن همچون گرانیت در روی کابینت استفاده می شود و مقاومت کابینت آزمایشگاهی را بالا می برد. 

کابینت بندی یا میزبندی آزمایشگاه با نصب درست و استاندارد  سینک های ضد اسید بسیار می تواند در انجام ازمایشات کاربران ازمایشگاه موثر باشد.